Nebojujte s angličtinou, užívajte si ju: Zadarmo stránky a zdroje na učenie (sa) angličtiny, pri ktorých nezaspíte.

Po náročnom dni sa nechcete mučiť článkami z the Economist alebo the Guardian. Angličtinu teda odkladáte na ďalší a ďalší deň… Pozrite si radšej stránky, ktoré mňa a mojich študentov bavia. Ľahké nenáročné články, videá či podcasty, pri ktorých nezomriete od nudy. ?

MUSIC

 1. lyricstraining – super stránka na učenie sa textov v angličtine a naberanie slovnej zásoby zadarmo.

FACEBOOK

 1. Bored Panda – vedúca umelecká, dizajnová a fotografická komunita pre kreatívnych ľudí. Nenáročné články, pri ktorých nemusíte hneď otvárať slovníky.
 2. Futurism a WIRED – pre milovníkov modernej technológie. Zaujímavé videá o najnovších technologických novinkách a inováciách.
 3. Time – ak chcete čítať aktuálne správy z celého sveta, reportáže a dozvedieť sa niečo o významných ľuďoch, ale the Guardian je na Vás príliš.
 4. InStyle – móda, krása a štýl. Budete vedieť o trendoch o trendoch aj o rok dopredu!
 5. Smart is the New Sexy – články pre (nielen) múdre baby.
 6. Bright Side – inšpirácia, kreativita. Nie všetky správy na svete sú negatívne. Ich motto: „Let´s make the world a little Brighter.“
 7. The Happy Page – moja obľúbená stránka. Aby sme nezabúdali na drobné radosti života. Stránka vhodná aj pre úplných začiatočníkov.
 8. AOLGreat Big Story a 60 Seconds Docs – sú o výnimočných ľuďoch, osobnostiach a udalostiach.
 9. The Guardian a BBC (rôzne varianty) – spravodajstvo zo sveta. Tieto stránky by mali byť na prvom mieste, ale nechcem Vás odradiť. 😉 Články môžu byť spočiatku náročné, ale never give up (nikdy sa nevzdávaj)!
 10. Internationals Bratislava alebo Bratislava Language Exchange  – nájdite si kamoša na konverzácie priamo v Bratislave. Buď môžete ísť na výlet alebo sa pravidelne stretávať na jazykový exchange. Dajte tomu aspoň raz šancu! Vystúpte z komfortnej zóny a zabavte sa. Vyskúšala som FLEM (French language exchange meeting) v Bratislave. Ale bolo tam na mňa priveľa ľudí. Tak som si našla na Internationals Bratislava Francúza Maxima. Maxime ma učí po francúzsky a ja jeho po slovensky. Francúzština mi vôbec nejde, ale jemu to absolútne nevadí. 😀 Motivuje ma to minimálne k tomu, aby som si pustila nejakú francúzsku pesničku alebo film. Aj to je začiatok! Ak sa na to necítite, tak príďte na ku mne na hodinu.

VIDEÁ

 1. TED videos – inšpiratívne príbehy z celého sveta. It´s the must! Začnite napríklad týmto: Try something new for 30 days.
 2. Ellen Degeneres Show – medzinárodný humor, ľahká angličtina, dozviete sa veci z osobného života celebrít, ktoré máte radi z trošku iného uhla.

INSTAGRAM

Vyberám čisto oddychové stránky pre baby, výborné na obdobie, keď sa Vám ale fakt nič nechce.

 1. Sarcasm_only
 2. Sourpsycho
 3. Elvisduranshow
 4. Natgeo (tu veľa textu nenájdete, ale možno získate inšpiráciu pre cestovanie a učenie sa angličtiny ? )

PODCASTY

A teraz serióznejšie. Ak máte úroveň B1, počúvajte podcasts – čiže zvukové náhravký zo všetkých možných oblastí. Ľahko si ich stiahnete do telefónu. Môžete ich počúvať aj priamo v počítači. Enjoy!

 1. Businessenglishpod – pre mňa najlepšia stránka s Business English. Aktuálne a užitočné videá.
 2. BBC ma neskutočne veľa podcastov. Napríklad 1 minútové nahrávky nájdete na:  News – BBC Minute
 3. BBC World Service – 6 minute English
 4. BBC World Service – najdôležitejšie správy zo sveta –  Learning English News Review
 5. Ted Radio Hour